- 2017-01-23
CSOMAGOLÁS HATÉKONYAN - 1. RÉSZ
Rakományok fóliázása
Mai indítandó sorozatunknak több aktualitása is van.
A hírekben egyre többször olvasni a munkaerőhiányról az ország szinte minden térségében. Partnereinktől is rendszeresen halljuk, hogy milyen nehéz megfelelő szakembereket találni szinte bármilyen munkakör betöltésére.
Év elejétől a minimálbér, illetve a kötelező bérminimum is jelentősen emelkedett (legalábbis munkáltatói szempontból), így az élőmunka költsége is növekedett.
Valószínűleg egyre többen gondolkodnak működésük hatékonyságának növelésében, amely megoldást jelenthet, sőt talán az egyetlen megoldást jelenti a fentiekre.
A csomagolástechnika területén is számos, ma még jellemzően kézzel végzett, jól automatizálható műveletet találunk.
Szeretnénk összegyűjteni néhány olyan lehetőséget, amellyel munkaerőt takaríthatnak meg, hatékonyságot növelhetnek, vagy csupán a meglévő munkafolyamatok könnyítésével kedvezőbb munkakörülményeket biztosíthatnak dolgozóiknak.
Az első részünkben a rakományok rögzítésében legnépszerűbb stretchfóliázásra mutatunk egy gyorsan megtérülő megoldást.
Nézzük mik a legjellemzőbb megoldások tulajdonságai:
Kézi fóliázás
Előnye, hogy nem igényel beruházást, azonban az anyagfelhasználás, illetve a rakományok rögzítésének erőssége erősen függ az azt végző személytől. A felhasznált fólia jellemzően itt a legdrágább, amit ugyan sokféle módon tudnak „olcsósítani” a kereskedők/gyártók, mégis a felhasználónak tetemes költséget jelent a nap végén.
Gépi fóliázás a legegyszerűbb félautomata gépekkel
Előnye, hogy a jól beállított géppel a rakományok rögzítése minden esetben megfelelő, és a fólia felhasználás is állandó. Minimális beruházási igény, viszont a fajlagos fóliaköltség még magas. Továbbá, bár a gép a fóliázást beavatkozás nélkül végzi, szükség van egy kezelőre, aki a fólia kötését és vágását elvégzi.
Előnyújtós fóliakocsi használata
Amennyiben a fólia felhasználást szeretnénk optimalizálni, lehetőség van előnyújtós kocsikkal rendelni a fenti gépet. A fólia mennyisége rakományonként így felére akár harmadára csökkenthető. A beruházási érték itt kicsit magasabb, de még mindig szükségünk van valakire, aki szinte végig a gép mellett áll.
Hogyan tudnánk a fólia kötését és vágását automatizálni, úgy hogy ne kelljen hosszú és költséges csomagolósorokat telepítenünk?
Erre kínál remek megoldást a holland YSP Europe berendezése, melynek segítségével az anyagmozgatást végző dolgozó további fáradtság és időveszteség nélkül végezheti el a rakományrögzítést.
Tapasztaltunk szerint a gép kis helyigénye és komplexitása miatt jól használható a legtöbb raktári vagy gyártósor végi alkalmazás estében.
Számításaink szerint a gép beruházása maximálisan két év alatt megtérül.
Az alábbi filmünk az YSP 2000F LOGISTIC automata raklapfóliázógépet mutatja be működés közben.
Következő részünkben további csomagolástechnikai hatékonyságnövelő megoldásokat mutatunk be.
További információkért keressen bennünket elérhetőségeinken. Van pár tanácsunk a csomagoláshoz!
Szóljon hozzá Ön is!